Rainer Kuutma Valga vallavolikogusse

Kõigepealt hoogustaksin piiriülest ja rahvusvahelist koostööd. See tegevus jaguneb kaheks. Kõigepealt koostöö Läti-Valkaga. Meil on ju probleemid ühised, tulenevalt soliidsest kaugusest pealinnadega, mistõttu mõistame teineteist hästi.
Mitme võõrkeele oskajana suudan hästi koostööd teha ka kaugemate partneritega. Pean oluliseks koostööd just partneritega Läänemere piirkonnas.

Teiseks küsimusteringiks, millega tahan tegeleda, on transport ja logistika. Valgal on transpordisõlme maine ning ühendusi Tartu ja Riia suunas tuleb kindlasti arendada. Samuti tuleb saavutada, et Valga linnaliini bussi d sõidaksid ka Läti-Valka.

Kolmandaks küsimuste ringiks on Euroopa Liidu põhivabaduste rakendumine Valga-Valka piirkonnas. Euroopa Liidus on neli põhivabadust: inimeste, kaupade, teenuste ja kapitali piiriülene liikumine. Kui inimesed, sealhulgas ka tööjõud, liiguvad üle piiri vabalt küll ilma tolli ja passikontrollita, siis tööjõu vaba liikumise suhtes on teatavaid nüansse, mis on seotud tulumaksuvaba miinimumi ja tulumaksu töötaja kodukoha omavalitsusele laekumisega. Muret teeb aga avaliku sektori teenuste piiriülese liikumisega, sest maksumaksja raha ei taha üle riigipiiri liikuda.